Parafia św. Wawrzyńca

ul. św Wawrzyńca 8

62-200 Gniezno

tel. 61 426-15-57

PKO BP SA Oddział Gniezno

84 1020 4115 0000 9902 0051 3192

 

Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia

"Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia"

Dzisiaj o godz. 15:00, w naszym kościele, była sprawowana Msza św. o triumf Miłosierdzia Bożego w naszej Ojczyźnie, parafii, rodzinach i na całym świecie. Po Mszy św. odbyło się okolicznościowe nabożeństwo prowadzone przez młodzież. Pod koniec nabożeństwa Pan Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski, przekazał naszemu kościołowi i parafii lampion nazwany „Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia”, który otrzymał od Episkopatu Polski, i podzielił się z nami swoja refleksją dotycząca spotkań z Ojcem Świętym.

 

Napisano w Przewodniku Katolickim.

 

 

Beatyfikacyjna iskra

Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia zapłonęła w kościele św. Wawrzyńca w Gnieźnie. Specjalny lampion z wizerunkami Jezusa Miłosiernego, św. siostry Faustyny Kowalskiej oraz bł. Jana Pawła II trafił do gnieźnieńskiej parafii za sprawą prezydenta Gniezna Jacka Kowalskiego. Gospodarz miasta św. Wojciecha otrzymał go podczas spotkania opłatkowego burmistrzów i prezydentów miast papieskich w siedzibie Episkopatu Polski. Lampion postanowił przekazać parafii pw. św. Wawrzyńca, bo -jak mówił - w sposób szczególny rozwija się w niej kult św. siostry Faustyny i bi. Jana Pawła II.

Beatyfikacyjna Iskra Miłosierdzia to inicjatywa Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zorganizowana z okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Płonący w lampionie płomień ma symbolicznie nawiązywać do słów bł. Jana Pawła II z homilii wygłoszonej 17 sierpnia 2002 r. podczas konsekracji sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Papież Polak nawoływał wówczas, aby przekazywać światu ogień miłosierdzia. „Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, ze stąd ma wyjść iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście (por. Dzienniczek,1732)". W zamyśle organizatorów akcji płomień ma symbolizować solidarność i jedność w działaniu podejmowanym przez różne środowiska na rzecz potrzebujących. Proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca ks. kanonik Jan Szrejter jest przekonany, ze będzie także mobilizacją dla parafian do jeszcze gorliwszego kultu Miłosierdzia Bożego i pozytywnie wpłynie na rozwój istniejącego w parafii Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego. BK

 

Przewodnik Katolicki nr 17, 29.IV.2012

 


Copyright © 2018 Parafia św. Wawrzyńca Gniezno. All Rights Reserved.