Ogłoszenia duszpasterskie

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

Dwudziesta DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień misyjny, czas szczególnej modlitwy
  w intencji misji i o nowe powołania misyjne.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w naszej parafii odprawiane codziennie, w dni powszednie po mszy św. porannej o godz. 8.00 i po mszy wieczornej
  o 18.30, a w niedzielę o godz. 18.30.
 3. Wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego, św. S. Faustyny i św. Ojca Pio serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę 23 października o godz. 15.00.
 4. Małżeństwa, rodziny oraz wszystkich, którym nie są obojętne sprawy polskich rodzin zapraszamy na festyn ewangelizacyjny, który odbędzie się 26 października br., w godz. 17.00-20.00, w hali widowiskowo-sportowej GOSiR w Gnieźnie przy ul. Sportowej 3. Wstęp wolny. Wydarzenie odbywa się w ramach V Kongresu Nowej Ewangelizacji pod hasłem „Radość miłości”, który poświęcony jest sprawom rodziny. Więcej informacji na www.radoscmilosci.org
 5. W biurze parafialnym możemy składać wymienianki roczne i jednorazowe.
 6. Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii sprzedawać będzie dziś i w przyszłą niedzielę znicze, z których dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dla ministrantów i lektorów.
 7. Koło przyjaciół Radia Maryja i parafia w Strzyżewie Kościelnym i Jankowie Dolnym zapraszają na pielgrzymkę do Torunia w dniu 7 grudnia b.r. Zapisy w biurze parafialnym.
 8. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza i zachęca seniorów do odwiedzenia targów produktów i usług dla seniorów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 25-27 października br. na których prezentowana będzie szeroka oferta pomocy seniorom. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 9. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie wraz z Komisją Liturgiczną organizuje szkolenie dla operatorów kamer video i fotografów. Bliższe szczegóły dostępne dla zainteresowanych w gablocie.
 10. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i na cele dobroczynne – składamy serdeczne „Bóg zapłać”! Dziękujemy też za kwiaty do ołtarza oraz odzież i obuwie dla potrzebujących.
 11. Polecajmy wszystkich zmarłych miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek

 

Gniezno, 20 października 2019r.

 


Copyright © 2018 Parafia św. Wawrzyńca Gniezno. All Rights Reserved.