Ogłoszenia duszpasterskie

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

 

  1. Dziś całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją po Mszy św. o godz. 12.30, a zakończymy przed Mszą św. o godz. 19.00. Zapraszamy szczególnie na godz. 18.00 na adorację prowadzoną przez Ruch Lednicki. Zaplanujmy nasz czas w taki sposób, aby choć chwilę trwać przy Chrystusie Panu.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.30. Zachęcamy dzieci do przynoszenia lampionów i udziału w procesji na początku Mszy św.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo godziny świętej o godz. 16.30. W piątek pamiętajmy o Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy osobiste i całego świata. Okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św. a dla dzieci od godz. 17.00.
  4. Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 21 grudnia od godz. 8.30. Chorych, którzy nie są odwiedzani co miesiąc, prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.
  5. Od przyszłej niedzieli ministranci rozprowadzać będą po mszach św. sianko z którego dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek.
  6. W biurze parafialnym możemy się zaopatrywać w opłatki oraz (od wtorku) świece Caritas na stół wigilijny.
  7. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 28.12.2019 do 1.01.2020. Zapraszamy do udziału wszystkich w wieku od 16 do 35 lat. Zapisy do 2 grudnia. Szczegółowe informacje na facebooku, stronie internetowej i u duszpasterzy młodzieży.
  8. Szkoła podstawowa nr 7 w Gnieźnie zwraca się z prośbą o pomoc polegającą na udziale w akcji internetowej. Szczegóły w gablocie i na ulotkach.
  9. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i na cele dobroczynne – składamy serdeczne „Bóg zapłać”! Dziękujemy też za kwiaty do ołtarza oraz odzież i obuwie dla potrzebujących.
  10. Polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek

 

 

Gniezno, 1 grudnia 2019


Copyright © 2018 Parafia św. Wawrzyńca Gniezno. All Rights Reserved.