Parafia św. Wawrzyńca

ul. św Wawrzyńca 8

62-200 Gniezno

tel. 61 426-15-57

PKO BP SA Oddział Gniezno

84 1020 4115 0000 9902 0051 3192

 

Podsumowanie Rorat

Podsumowanie Rorat i konkursu.

W Święto Objawienia Pańskiego dzieci naszej parafii zebrały się wokoło szopki betlejemskiej aby wspólnie pośpiewać kolędy i podsumować Roraty. Dzieci podczas spotkań roratnich zbierały naklejki, które następnie wklejały do specjalnie przygotowanej groty. Wszystkie obrazki tworzyły piękną bożonarodzeniowa scenkę. Wszyscy najbardziej wytrwali oddawali swoje prace po zakończeniu Rorat. Dziś nadszedł czas podsumowania.

W pierwszej kolejności ksiądz Tomasz wręczył upominki najmłodszym uczestnikom, tym którzy jeszcze nie chodzą do szkoły czyli cztero, pięcio i sześciolatkom. Należą im się wielkie słowa uznania za wytrwałość.

Następnie podarunku otrzymali pierwszoklasiści oraz najliczniej reprezentowana grupa drugo i trzecioklasistów. Pomiędzy poszczególnymi klasami śpiewane były kolędy przy akompaniamencie pana organisty.

Troszkę mniej licznie reprezentowani czwarto, piąto i szóstoklasiści również bardzo uśmiechnięci przyjmowali mało co nieco w nagrodę za wytrwałe uczestnictwo w Roratach. Miły drobiazg trafił również do wytrwałego uczestnika reprezentującego młodzież. Wszystkich osób, które oddały prace roratnie było ponad pięćdziesiąt.

W czasie spotkania zaplanowane było podsumowanie konkursu o zwierzętach. Dwadzieścia cztery dzieciaki odpowiedziały na zadanie pytanie „ile zwierząt znajduje się w naszym kościele?”. Trzeba było wykazać się dużą spostrzegawczością aby je dostrzec. Ale uczestnicy doskonale poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem. Wszyscy otrzymali upominek za udział w konkursie.

Dodatkowe miłe podarunki otrzymały trzy najbardziej spostrzegawcze osoby. Najlepszy wynik osiągnęły Ala, Ola i Angelika. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom.

Po za wyżej wymienionymi w konkursie wzięli udział: Artur, Kinga, Michalina, Gabrysia, Piotr, Alicja, Iga, Alicja, Ania, Daniel, Grzegorz, Kinga, Krzysiu, Martyna, Zosia, Oktawia, Weronika, Mateusz, Monika, Sara, Angelika.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy dużej spostrzegawczości.

 


Copyright © 2018 Parafia św. Wawrzyńca Gniezno. All Rights Reserved.