Parafia św. Wawrzyńca

ul. św Wawrzyńca 8

62-200 Gniezno

tel. 61 426-15-57

PKO BP SA Oddział Gniezno

84 1020 4115 0000 9902 0051 3192

 

Świąteczne zbiórki żywności – są to ogromne przedsięwzięcia logistyczne, edukacyjne i medialne. Przy ich pomocy nie tylko są gromadzone najpotrzebniejsze produkty dla biednych, ale przede wszystkim staramy się budzić ofiarność i solidarność społeczną.
Z pomocą przychodzi nam szkolny wolontariat, z ul. Sobieskiego. Młodzież 2 razy do roku na wiosnę i święta Bożego Narodzenia zbiera żywność w sklepach sieci „Biedronka”.
W ostatniej wiosennej zbiórce wraz z wolontariuszami parafialnymi brało udział ok. 50 osób. Z paczek skorzystało ponad 130 osób.

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem i pomagać bliźnim zgłoś się do Biura Charytatywnego, które czynne jest w każdy wtorek w godz. od 10.00. do 11.00.

 

Styczeń 2016

 

Trwają przygotowania do wiosennej zbiórki żywności, która będzie przeprowadzona w dniach 11, 12, 13 marca br.

 

 

Grudzień 2015

Świąteczna Zbiórka Żywności

Tegoroczna zbiórka żywności odbyła się w dn.  4- 6 .XII.2015 w sklepach sieci „Biedronka”.
Uczestniczyło 32 wolontariuszy ze szkoły oraz 11 z parafii. Z paczek żywnościowych skorzystało 138 osób.

   

 

Wrzesień 2015
„Podziel się posiłkiem”

Parafia po raz drugi przystąpiła w dn. 25 i 26.IX. 2015 do akcji: „Podziel się Posiłkiem”. Celem akcji jest zebranie żywności na rzecz dzieci spożywających śniadania przed szkołą. Rekomendowane produkty to: płatki śniadaniowe, ryż, odżywki dla dzieci, dżemy, soki, słodycze.
W zbiórce uczestniczyło 27 wolontariuszy.
W imieniu dzieci spożywających śniadania dziękujemy za to, że nie tylko mogą zjeść na miejscu, ale codziennie idą z drugim śniadaniem do szkoły ( słodycze, soki, owoce, jogurty)

Marzec 2015

Wielkanocna Zbiórka Żywności odbyła się w dn. 20-22.03.2015. Wolontariusze – 35 osób apelowało (słownie i przy pomocy ulotek) o zakup i przekazanie na rzecz potrzebujących pomocy choćby jednego trwałego produktu spożywczego. Zebrane dary po posegregowaniu i zaewidencjonowaniu trafiły do 120 rodzin oraz zabezpieczyły codzienne przygotowanie posiłków w stołówce. Zebrano 439 kg żywności. Dziękujemy darczyńcom za okazana pomoc i zrozumienie.

 

Grudzień 2014

Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach 28-30.11.2014 Wielkopolski Bank Żywności w Poznaniu przeprowadził Świąteczną Zbiórkę Żywności. Nasi wolontariusze w liczbie 31 osób zbierali żywność w dwóch sklepach sieci Biedronka. Wydano 134 paczki żywności, pozostała żywność trafiła do przy parafialnej stołówki.

Dziękujemy wolontariuszom za pomoc w przeprowadzonej Zbiórce.

zbiórka 2014

 

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy Dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 12 na Winiarach, które pod opieką Pani Katechetki Anny Wawrzyniak przeprowadziły zbiórkę żywności dla dzieci korzystających z naszej przy parafialnej stołówki.

 

 

 

Paźzdziernik 2014

Akcja „Podziel się posiłkiem” 3-4.10.2014
W tym roku odbyła się już 12 edycja programu „Podziel się posiłkiem”, którego organizatorem jest firma Danon, Partnerem Strategicznym – Banki Żywności. Program ten realizuje misje zmniejszania poziomu niedożywienia wśród dzieci. Wciąż ponad 160 dzieci w Polsce cierpi z powodu niedożywienia (7-12 lat) lub nie odżywia się w sposób niezbędny dla ich prawidłowego rozwoju (np. wychodzą z domu bez śniadania, przychodzą do szkoły bez drugiego śniadania, nie jedzą codziennie obiadu). Według badan i obserwacji nauczycieli, dzieci potrzebujące dożywienia maja problemy z nauka a także gorzej sobie radżą w relacjach z rówieśnikami. Nauka dzielenia nie jest łatwa, dlatego organizatorzy Programu przygotowali dwa pomocne narzędzia. Do dzielenia się posiłkiem zachęca Anna Wendzikowska, dziennikarka, aktorka, pisarka. Napisała ona bajkę dla przedszkolaków (jest ona dostępna w wersji audio na stronie www.podzielsieposilkiem.pl/strefawiedzy). Na starsze dzieci czeka scenariusz lekcji (4-6 szkoły podstawowej). Prezentacja, komiksy, film – elementy zaproponowanej lekcji tłumaczą zjawisko nie dożywienia, najważniejsze zasady właściwego żywienia i zachęcają do udziału w zbiórkach. Dzielenie się to dobry nawyk.
Żywność zbierana była w trzech sklepach sieci „Biedronka” w naszym mieście. Włączyło się 33 wolontariuszy ze szkoły oraz 23 z parafii łącznie 56 osób okazało gotowość pomocy w przygotowaniu i przeprowadzeniu zbiorki, za co bardzo dziękujemy.

 

Kwiecień 2014

W dniach 4-5-6 IV.2014 na terenie woj,wielkopolskiego przeprowadzana była kolejna świąteczna zbiórka żywności. Nasi wolontariusze zbierali żywność w placówkach handlowych sieci Biedronka. Każdy mógł okazać swoje serce i dorzucić jeden produkt dla potrzebujących.

Ze zebranej żywności skorzystało 156 osób, pozostałe artykuły przekazano na stołówkę.

 

 

Styczeń - luty 2014

Dział charytatywny przystąpił do akcji "Noworoczna zbiórka" z siecią TESCO, organizowaną w dniach 23.01-5.02. 2014 r. w Trzemesznie. Wolontariusze zebrali 255 kg żywności.

 

 

Grudzień 2013

W tegorocznej zbiórce żywności brało udział 41 uczniow-wolontariuszy ze szkoły przy ul,Sobieskiego oraz 14 dorosłych z naszej parafii. Szczegolne podzikowanie wyrażam Pani prof.Kozłowskiej za duże zaangażowanie się w zbiórkę i zainteresowanie uczniami w czasie jej przebiegu. 

 

                                                                                                                                                                           

 Do dnia dzisiejszego z żywności skorzystało 176 osob. Nadal szykowane są paczki dla potrzebujących paraafian;-będących w trudnej

sytuacji materialnej.

Potrzebujesz pomocy-zgloś się do Biura Charytatywnego, które czynne jest w każdy wtorek od godz.10 do 11.

  

Marzec 2013

W dniach 15-16.03.2013r. Parafia nasza uczestniczyła w kolejnej Świątecznej Zbiórce Żywności. W 3 sklepach sieci „Biedronka” stało 32 uczniów – wolontariuszy i 26 osób dorosłych. Ogółem zebrano 491 kg żywności, która już w tym tygodniu trafi do rodzin i osób samotnych potrzebujących pomocy oraz na prowadzenie przyparafialnej stołówki. Dział charytatywny bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji i okazali swoje zaangażowanie.

 

 

 Grudzień 2012

Tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności przebiegała pod hasłem:

„Święta nie brzmią radośnie,

gdy doskwiera głód”.

Przeprowadzana była w dniach 7, 8 i 9 grudnia br. W akcji uczestniczyło 35 wolontariuszy ze szkół oraz 26 z parafii zbierając żywność w 4 sklepach sieci „Biedronka” na terenie miasta Gniezna.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu
i przeprowadzeniu zbiórki, a ofiarodawcom za przekazaną żywność, która już w najbliższych dniach trafi do potrzebujących w naszej parafii.

  • Jeśli chcesz wesprzeć Banki Żywności wyślij sms o treści Pomagam na numer: 73365 – dziękujemy!

  • Możesz nam również przekazać 1% podatku:

Związek Stowarzyszeń

Wielkopolski Bank Żywności

KRS: 0000119439

  • Pamiętaj, że przeciwdziałając marnotrawstwu żywności - pomagasz najuboższym.

 

 

 


Copyright © 2018 Parafia św. Wawrzyńca Gniezno. All Rights Reserved.