Parafia św. Wawrzyńca

ul. św Wawrzyńca 8

62-200 Gniezno

tel. 61 426-15-57

PKO BP SA Oddział Gniezno

84 1020 4115 0000 9902 0051 3192

 

Akcje

 

Walentynki 2016

 


Spotkanie Opłatkowe

 


Opłatek z Nauczycielami z SP nr 2.

 


Sylwester 2014-1015

 


 

Grudzień 2014

Grudzień to intensywny okres spotkań opłatkowych z grupami działającymi przy Parafii.

 

 


 

 

 

30 listopada

„Podziel się sercem” 2014

Po raz czwarty w pierwszą niedzielę Adwentu zawisły serduszka z wiekiem i imieniem osób dorosłych i dzieci, którym możemy pomóc i sprawić radość przygotowując paczkę świąteczną. Akcja „Podziel się sercem” cieszy się w parafii uznaniem.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wrażliwość na potrzeby bliźnich i gotowość służenia drugiemu człowiekowi.

 

 


 

29 listopada

Dział Charytatywny uwieńczył kończący się Rok Liturgiczny tradycyjną zabawą „Andrzejkową”

 


 

 

Zabawa Walentynkowa 15.02

 

 


 

Dzień chorych

We wtorek 11.02. br. przypadło Liturgiczne Wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorych. O godz. 16 odprawiona została Msza św. połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia, po której nastąpiło okolicznościowe spotkanie w Domu Parafialnym przy poczęstunku.

 

 


 

 

Sylwester 2013/2014

 

 


 

 

Grudzień 2013

Akcja "podziel się sercem" Dział Charytatywny bardzo dziękuje wszystkim parafianom i sympatykom, którzy włączyli się w tegoroczną akcję świąteczną.

Dziękujemy panu Pawłowi i pani Teresie za osobisty dowóz i dostarczenie do domow paczek osobom starszym i chorym. Dziękujemy również za pośrednictwem pani prof. Pękała młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  za włączenie się po raz drugi już do naszej akcji. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem wolontariuszki - sympatyczki naszej parafii - p.Iwony, która pomagała przy robeniu paczek do Domu Pomocy Społecznej, a także w przygotowaniu spotkań opłatkowych w naszej parafii. Rodzicom i dzieciom dziękujemy za zebrane podczas Rorat zeszyty i przybory szkolne, przeznaczone tym razem do ich rówieśników na Ukrainie.

Pdziękowania

 


 

 

Wrzesień 2013

W miesiącu sierpniu i wrześniu rozprowadzane były bony upoważniające do bezpłatnego odbioru kaszki Mleczny Start przeznaczone dla dzieci do lat 12. Rozprowadzono 300 bonów.

 

28.01.2013r.
Dział charytatywny organizował zabawę Walentynkową 9.02.2013r.

 

Read More

7.01.2013r.

Podziel się sercem” - aktualizacja

 

 • - Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom, którzy otworzyli swoje serce na ogłoszoną akcję i przygotowali paczki świąteczne. W sposób szczególny dziękujemy Martynie, Agnieszce i Marysi za pomoc w dostarczeniu „paczek – prezentów” do domów – osobom starszym i niepełnosprawnym. Mimo zimna i padającego śniegu towarzyszył im uśmiech i ogromna pogoda ducha. Oby takich młodych wolontariuszy JPII było w naszej parafii więcej.

 

 • - Dziękujemy również młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 ul. Cieszkowskiegio 17 - klasa IV Tk (Tech. Mech), która za zebrane wśród siebie datki zakupiła książki i gotowe upominki wraz z życzeniami i dostarczyła je do parafii. W 80% wszystko trafiło przed 24 grudnia do domów.

 • - Dział charytatywny dziękuje dzieciom i ich rodzicom za zebrane podczas Rorat przybory szkolne. Większość z nich również trafiła przed 24 grudnia do potrzebujących. Ze względu na panującą grypę również wśród osób posługujących bezinteresownie reszta upominków trafi w najbliższych dniach do osób zainteresowanych.

 • - Poniżej zamieszczamy kilka indywidualnych podziękowań, które do nas trafiły.

 

10.12.2012

Dział charytatywny naszej parafii przygotował akcję „Podziel się sercem”. Zapoczątkowana w roku ubiegłym – cieszyła się wśród parafian dużym zainteresowaniem i życzliwością.

Na drzewku adwentowym – znajdującym się przy planszy roratniej zostało zawieszonych 68 serc, na których podano wiek i imię dzieci oraz osób samotnych dorosłych. Każdy, kto chciałby się włączyć w tę szlachetną inicjatywę może podejść i zdjąć serce z drzewka. Przygotowaną paczkę świąteczną należy złożyć w kościele wraz z numerkiem pod choinką w dniu 22 grudnia. Wszelkich informacji udziela Pani Katechetka w Biurze Parafialnym we wtorki od godz. 10 do 11 lub telefonicznie. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy tym ludziom, którzy pospieszą z pomocą i sprawią radość żyjącym obok nas w niedostatku bliźnim.

 

 

W roku ubiegłym nawiedzając domy rozdaliśmy 41 paczek.

Bardzo serdecznie dziękujemy sympatykowi naszej parafii Panu Zbyszkowi W., który poświęcił swój czas i użyczył samochodu do rozwiezienia paczek.

 


 

 

 • Kończąc Rok Kościelny parafianie i sympatycy wspólnie bawili się na zabawie „andrzejkowej”.

  • - Jeżeli chcesz się pobawić przy dobrej muzyce przyjdź do nas na zabawę sylwestrową.


 • Sylwester 2012
 •  

  •  

   


 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright © 2018 Parafia św. Wawrzyńca Gniezno. All Rights Reserved.